Vizyon & Misyon

İSTANBUL İNTERNET KAFECİLERİ ESNAF ODASI

5362 sayılı yasanın amir hükümleri çerçevesinde  2007 yılında 511 internet kafecinin kurucu üyeliğiyle kuruldu. 31.03.2010 Tarihinde gerçekleştirilen  olağan genel kurulda Metin BALTAOĞLU İİKO Başkanı olarak seçildi. 30.07.2011 de bakanlık çağrısı ile Olağan Üstü Genel Kurula gidildi. 222 Oy alan Metin BALTAOĞLU tekrar İİKO Başkanı seçildi. 2014 Yılı Olağan Genel kurulunda Güven Tazeleyen Metin BALTAOĞLU halen Odamız Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Dokuz Yönetim kurulu üyesi ve üç denetim kurulu üyesi bulunan Odamız İhtisas odası statüsünde olup; esnaf  olarak  faaliyette bulunan tüm internet kafecilerin kaydını barındırmaktadır. Şu an ki mevcut üye sayısı 1.500 olan Oda Başkanlığımızın üye sayısı her geçen gün artmakta, kuvvetli bir yapıyla  ve saygın bir sivil  toplum örgütü  olarak yoluna devam etmektedir.

vizyon misyonVİZYONUMUZ,

Katılımcı ve demokratik bir kurum kültürü oluşturarak, “İnternet Kafecilik Mesleği”ni hak ettiği saygınlığa kavuşturmak, İnternet bilgi ve iletişim çağında, elektronik iletişim devriminin ülkemizdeki sembolü ve vazgeçilmezi olan internet kafelerin “İnternet Kültür Merkezleri”ne dönüşmesini sağlayarak, evrensel bilgi ve kültürle, ülke menfaatleri ve milli değerler çerçevesinde yeni ve çağdaş yaklaşımlara öncülük etmektir.
     vizyon misyon

MİSYONUMUZ,

İnternet kafecilik mesleğini icra edenlerin mesleki anlamda yetkin kılınması,  bilgi çağına uygun  bir donanımla   toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi, meslekte  güven ve istikrarın tesisi, sosyal  kültürel ve hukuki boyutlarda  yardımlaşma ve dayanışmanın yaygınlaştırılması, hakların savunulmasında  ve hizmet üretiminde örgütlü çalışma geleneğinin oluşturulması,  internet kafelerin itimat edilen ve itibarlı kurumlar haline getirilmesidir.

Haber Bülteni Aboneliği

captcha 

İletişim

map1
Adres: Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şemsitap Sok. No:8 D:3

34714 Kadıköy/ İST.

İstanbul
İnternet Kafecileri
Esnaf Odası Başkanlığı

  (+90) 0216 345 69 00

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.