Reklam
Reklam
İstanbul İnternet Kafecileri Esnaf Oda Başkanlığı

Banka Hesap Bilgileri

HALK BANKASI
Hesap Adı : İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası
Banka Şubesi : Halk Bankası Kadıköy Rıhtım Şubesi
Şube Kodu : 753 veya 0753 Hesap No: 1600 0024
IBAN : TR 84 0001 2009 7530 0016 0000 24

 

PTT HESABI

Posta Çeki Hesabı : İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası
Hesap No : 589 1077

NOT: Hesap isimlerini olduğu gibi ve eksiksiz yazınız. Aksi halde ATM’ler ödemel kabul etmeyecek veya online bankacalık işlemiyle ödemede kendi hesabınıza geri dönecektir.

LÜTFEN DİKKAT !

5362 Sayılı Kanun 61’nci Maddesi Gereğince;

Yıllık aidatlar Nisan ve Ekim aylarında iki eşit taksitte ödenir. Son ödeme (30 Nisan – 31 Ekim)
Yıllık aidatlarını süresi içinde ödemeyen üyeler hakkında yönetim kurulunca verilen karar ilam hükmünde olup tahsilat işlemleri icra dairelerince yerine getirilir.
Yıllık aidatlarını ödemeyen üyelere ödeme yapılıncaya kadar Odaca yapılacak hizmetler ile düzenlenecek ve onanacak belgeler verilmez.
(Örneğin: Faaliyet belgesi verilemez.)
Önemli Açıklamalar:

Aidat borç miktarınızı, ayrıca yaptığınız ve yapmanız gereken ödemeleri www.turkiye.gov.tr adresinden (e-devlet şifreniz ile giriş yaparak) takip edebilirsiniz.
Yıllık aidat miktarları ve gecikme zammı oranları Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gözetiminde TESK tarafından belirlenmektedir.
Ödemelerinizi gerçekleştirirken dekontun işlem açıklaması bölümüne; TC kimlik numaranızı ve/veya adınızı soyadınızı (Oda üyesinin) mutlaka yazınız, yazdırınız. Aksi halde Oda Başkanlığımız bankaya yapılan ödemeyi hangi üyenin yaptığını bilemeyecektir. Böyle bir durumda borcunuz ödenmemiş sayılacağı gibi bu konudan doğan tüm sorumluluklar üyeye aittir.
Oda başkanlığımız ve yönetim kurulumuzun;
Yıllık aidat tutarının belirlemesi, yükseltmesi, düşürmesi veya gecikme zamını silmesi yasal mevzuata aykırıdır.
TESK tarafından belirlenen aidatlar için ve Odaca düzenlenen belgelerin ücretleri için ödeme yapıldığı tarih itibariyle makbuz düzenlenmesi zorunludur.
Düzenlenen para makbuzlarının sıra/seri numaraları ve tutarlarının Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ESBİS veritabanına ve ayrıca Oda Başkanlığımızın resmi mali defterlerine eksiksiz halde işlenmesi yasal zorunluktur.
Yukarıda 4 üncü maddede sayılan hususlara (yönetim kurulumuzun) aykırı hareket etmesi TCK kapsamında ağır cezayı gerektiren SUÇ teşkil etmektedir.

Üyelerimize ait tüm aidat ödemeleri Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi Sistemi (ESBIS) üzerinden Bakanlıkça izlenir. Tüm gelir ve giderlerimiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Başmüfettişlerinin denetimine tabidir.

İrtibat
Navigasyon