Reklam
Reklam
İstanbul İnternet Kafecileri Esnaf Oda Başkanlığı

Hakkımızda

İSTANBUL İNTERNET KAFECİLERİ ESNAF ODASI

5362 sayılı yasanın amir hükümleri çerçevesinde 2007 yılında 511 internet kafecinin kurucu üyeliğiyle kuruldu. 01.02.2018  tarihinde Metin BALTAOĞLU`ndan boşalan başkanlık görevine Ümit BÜYÜK 2 aylık geçici başkanlık görevini yürütmüş olup, 28.03.2018 İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası başkanlık seçime adaylığı koyup  kazanarak görevine devam etmektedir.

Yedi yönetim kurulu üyesi ve üç denetim kurulu üyesi bulunan odamız İhtisas odası statüsünde olup; esnaf olarak faaliyette bulunan tüm internet kafecilerin kaydını barındırmaktadır. Şu an ki mevcut üye sayısı 1.500 olan oda başkanlığımızın üye sayısı her geçen gün artmakta, kuvvetli bir yapıyla ve saygın bir sivil toplum örgütü olarak yoluna devam etmektedir.

VİZYONUMUZ,

Katılımcı ve demokratik bir kurum kültürü oluşturarak, “İnternet Kafecilik Mesleği”ni hak ettiği saygınlığa kavuşturmak, İnternet bilgi ve iletişim çağında, elektronik iletişim devriminin ülkemizdeki sembolü ve vazgeçilmezi olan internet kafelerin “İnternet Kültür Merkezleri”ne dönüşmesini sağlayarak, evrensel bilgi ve kültürle, ülke menfaatleri ve milli değerler çerçevesinde yeni ve çağdaş yaklaşımlara öncülük etmektir. vizyon misyon
MİSYONUMUZ,

İnternet kafecilik mesleğini icra edenlerin mesleki anlamda yetkin kılınması, bilgi çağına uygun bir donanımla toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi, meslekte güven ve istikrarın tesisi, sosyal kültürel ve hukuki boyutlarda yardımlaşma ve dayanışmanın yaygınlaştırılması, hakların savunulmasında ve hizmet üretiminde örgütlü çalışma geleneğinin oluşturulması, internet kafelerin itimat edilen ve itibarlı kurumlar haline getirilmesidir.

İrtibat
Navigasyon