Reklam
Reklam
İstanbul İnternet Kafecileri Esnaf Oda Başkanlığı
SON DAKİKA

15:14 Playstation Salonu Işletmeciliği Yapan Üyelerimiz ile İstişarede Bulunduk.

19:45 İMZA KAMPANYASI

13:19 26.09.2019 Wyndham Grand Istanbul Levent Otelde EXA Firması Ile Birlikte Yapmış Olduğumuz Toplantıda Çekilişten Hediye Kazanan Üyelerimiz ve Meslektaşlarımıza Hayırlı Olsun Diliyoruz.

23:19 Siz Değerli Üyelerimiz ve İnternet Kafeci Meslektaşlarımız İçin INCA Firması ile Gaming Ürünler İçin Özel Fiyat Çalışmamızı Tamamladık

23:15 Değerli Üyelerimiz 12 YAŞINDAN KÜÇÜKLER GİREMEZ ve SİGARA İÇİLMEZ Afişlerimiz Yenilenmiş Olup İsteyen Üyelerimizin Halitağa Caddesi Şemşitap Sokak No:8/3 Adresindeki Esnaf Odamızdan Temin Edebilir veya Kargo İle Gönderim Sağlayabiliriz. İletişim Whatsapp: 05305611780 NOT: KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

23:14 #BarışPınarıHarekatı kapsamında hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz Ahmet Topçu, Yunus Mermer, Abdulhamit Bilgen, Hacı Bebek’e Allah’tan rahmet dilerim. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Milletimizin Başı Sağolsun. 🇹🇷

23:12 Geçtiğimiz Günlerde Babasını Kaybeden Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sn. Necmettin Erkanı Mekanında Ziyaret Ederek Taziyede Bulunduk.

23:11 MHP Istanbul il Başkanı Sn.Birol GÜR ile Esnafımızın Sıkıntılarını İstişare Ettik Kendilerine Duyarlılığı Için Teşekkür Ediyoruz.

23:09 Esnaf Odamıza Üye Olan Meslektaslarimiz Için INCA firması Ile Gaming Ürünler Için Görüşmeleriniz devam ediyor Görüşme Detaylarımızı Siz Değerli Üyelerimiz ile En Kısa Sürede Paylaşacağız

23:07 İstanbul Wyndham Grand Otel’de gerçekleştirdiğimiz etkinliğe Bursa Elektronikçiler Odasını temsilen Yönetim Kurulu üyesi Sn.Ecevit ŞENTÜRK ile Oda üyeleri İnternet Kafe İşletmecisi meslektaşlarımıza Katılımları İçin Teşekkür Ederiz.

KAMUOYUNA DUYURU

İSTANBUL İNTERNET KAFECİLER ESNAF ODASI

AÇIKLAMA

 

İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu ile kurulmuş, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Üyeleri, İnternet Kafe İşletmecileri ve Elektronik Oyun Salonları İşletmecileridir.

21.yüzyıl bilişim çağında, üyelerimizin müşterileri büyük oranda gençlerden oluşmaktadır. Bağlı işletmelerimizde gençler, bireysel ve takım halinde, online bağlantılı strateji oyunları, elektronik sportif oyunlar gibi zekâ ve karar verme yeteneklerini güçlendiren faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Bu tür etkinlikler, ileri teknoloji çağının gençler üzerindeki yansımasıdır. Genç nesillerimizi misafir eden internet kafe işletmecilerimiz, bu gençlerin aileleri ile de çoğunlukla, mahalle ilişkileri içinde diyalogda olmaktadırlar.

Dünyada elektronik oyun sektörü, hızla büyümektedir. Ülkemizdeki güzide spor kulüpleri de E-SPOR takımları oluşturmaya başlamıştır. Bu anlamda internet kafelerimiz,  kendilerini geliştirmeleri halinde bu gelişen sektörün insan kaynağına önemli katkılarda bulunacaktır.

Yaklaşan Genel Seçimler sürecinde; 11 Haziran 2018 tarihinde özel bir televizyon kanalında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendinin, projelerini anlatırken “internet kafelerin uyuşturucu ile mücadelede hedefte olduğu ve buraların da bir nevi uyuşturucu yerleri olduğu” anlamında kullandığı sözler, bu sektörden geçimini temin eden üyelerimizi, ailelerini ve onların çocuklarını derinden yaralamıştır.

Bu ilişkiler bütününde kamuoyunun dikkatini çekmek istediğimiz en önemli konu; gençlerimizi hedef alan uyuşturucu satışı gibi zararlı ve yok edici örgütlü faaliyetlerin, gençlerimize verdiği zararlardan duyduğumuz rahatsızlık ve kaygı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ile aynıdır. İnternet kafeciler, bu tür tehditlere karşı gençlerimizi korumak için kendileri de tehdit altında kaldıkları zamanlar olmuştur.

Bu düşüncelerle, gençlerimize yönelik uyuşturucu tehdidine karşı, internet kafe işletmecileri olarak, kararlılıkla, devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında mücadele etmekten her zaman onur duyduk ve duyacağız.

Lâkin; sektörümüzü top yekün, bir ihanet odağı olan uyuşturucu belâsının içinde gösteren anlayışı da kabul etmemiz mümkün değildir. “Kötüler ayıklanmalı, iyilere ise sahip çıkılmalıdır.”

Kamuoyuna ve değerli basın mensuplarına saygıyla duyurulur.

 

İstanbul

İnternet Kafeciler Esnaf Odası

Yönetim Kurulu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
İrtibat
Navigasyon