İstanbul İnternet Kafecileri Esnaf Oda Başkanlığı

Mavi Balina Hakkında Basın Açıklaması

ADINI BİLE DUYMAK İSTEMEDİĞİMİZ OYUN HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASIDIR….MAVİ BALİNA
TÜM BASIN MENSUPLARINA DUYURUDUR

Bu tür oyunlar android ya da iOS tabalıdır. Ayrıca link paylaşımı yolu ile mavi balina oyununun oynandığı tespit edilmiş değil. Böyle bir durum var ise dahi, size mail atmam kadar doğal bir süreç halinde yapılır. Yani bir reklam maili gibidir. Kişiye ulaşan şey oyun değil, bir nevi mektuptur. Yani link ile balina oyunu oynanıyor bilgisi tamamen yanlış.

Başka bir husus ise, internet kafeler, bu gün kullandığı altyapı ile en güvenli interneti kullanır. Yönetim programlarımız Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun altyapısını kullanır. Yani ülke çapında bu tür kanalların, sitelerin engellenmesi ne kadar kusursuz ise, kafelerde de o kadar kusursuzdur. Ayrıca kafe yönetim Programaları, ek olarak Başka bir filtreleme sistemi daha kullanır. Dolayısı ile çocuklarınızın elindeki akıllı telefonlarda kullanılan internetten daha güvenli bağlantıyı internet kafeler sunar. Kanuni yaş sınırları, 24 saat kamera ve log kayıtları, hem valilik hem kaymakamlık tarafından kurulan kalabalık ekipler ile sürekli denetleme, polis ve zabıta birimlerinin kontrolleri gibi birçok denetleme ve güvenlik mekanizması ( üstelik çok ama çok sık bir takvimde) bu gün üniversitelerde dahi yoktur. Sahibi kişiler ise bu tür oyunlar konusunda oldukça hassastır ve sürekli ekranları kontrol halindendir. Bir ebeveyn çocuğunun odasını kaç dakikada bir kontrol eder, yada filtre kullanır. İnternet evlerinde her an kişiler kontrol altındadır. Bu şahsi hassasiyetimiz ve teknolojik altyapının altında, maddi kaygılar dışında, ailemizin ve çocuklarımızın olması yatar. Hiçbir ticari kurum böyle bir zaafın altına girmez. Türkiye’deki mevcut bilgisayar varlığının büyük kısmı internet kafelerdedir ve bu sistemler kusursuza yakın bir şekilde denetlenir.

Bu tür intihar Vakalarında “oyun sebebi ile intihardır” ispatı kanunen olmamışken, yetkili çalışmalar ortada yok iken, kendini bu tür olumsuzluklardan koruma adına Kanuni ve vicdani her türlü önlemini almış bir meslek gurubunu, öngörünüzü kullanarak kamunun önünde nispeten de olsa sorumlu tutmak,Tüm basın mensuplarına nasip oluyor…

Bizler tüm basın mensuplarına Buradan sesleniyoruz Esnaf odası olarak yarından tezi yok esnaflarımızı karalayan haberleriniz için suç duyurunda bulunulacaktır..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
İrtibat
Navigasyon