Reklam
Reklam
İstanbul İnternet Kafecileri Esnaf Oda Başkanlığı
SON DAKİKA

10:35 Siz Değerli Üyelerimiz Tarafından Odamiza Bildirmiş Olduğunuz Ruhsatsız ve uygunsuz Kafeler Için Yazmış Olduğumuz Yazılarımızın Sonuçları. Lütfen Sizlerde Bu konuda Duyarli Olun Çevrenizde Ruhsatsiz veya uygunsuz Gördüğünüz Yerleri Sikayet Hattindan Bizlere Bildiriniz Tum Bilgileriniz Saklı Kalıcaktı

12:45 Ticaret Bakanlığı Türkiye Kooperatifler Fuarına Katılım Sağladık.

15:14 Playstation Salonu Işletmeciliği Yapan Üyelerimiz ile İstişarede Bulunduk.

19:45 İMZA KAMPANYASI

13:19 26.09.2019 Wyndham Grand Istanbul Levent Otelde EXA Firması Ile Birlikte Yapmış Olduğumuz Toplantıda Çekilişten Hediye Kazanan Üyelerimiz ve Meslektaşlarımıza Hayırlı Olsun Diliyoruz.

23:19 Siz Değerli Üyelerimiz ve İnternet Kafeci Meslektaşlarımız İçin INCA Firması ile Gaming Ürünler İçin Özel Fiyat Çalışmamızı Tamamladık

23:15 Değerli Üyelerimiz 12 YAŞINDAN KÜÇÜKLER GİREMEZ ve SİGARA İÇİLMEZ Afişlerimiz Yenilenmiş Olup İsteyen Üyelerimizin Halitağa Caddesi Şemşitap Sokak No:8/3 Adresindeki Esnaf Odamızdan Temin Edebilir veya Kargo İle Gönderim Sağlayabiliriz. İletişim Whatsapp: 05305611780 NOT: KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

23:14 #BarışPınarıHarekatı kapsamında hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz Ahmet Topçu, Yunus Mermer, Abdulhamit Bilgen, Hacı Bebek’e Allah’tan rahmet dilerim. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Milletimizin Başı Sağolsun. 🇹🇷

23:12 Geçtiğimiz Günlerde Babasını Kaybeden Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sn. Necmettin Erkanı Mekanında Ziyaret Ederek Taziyede Bulunduk.

23:11 MHP Istanbul il Başkanı Sn.Birol GÜR ile Esnafımızın Sıkıntılarını İstişare Ettik Kendilerine Duyarlılığı Için Teşekkür Ediyoruz.

Psikiyatrist Yard. Doç. Dr. Nüket İşiten: “Oyun ciddi bir iştir”

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Yard. Doç. Dr. Nüket İşiten, çocuğun gelişiminde oyunun yerinin çok büyük olduğunu şu sözlerle anlatıyor: “Çocuk oynayarak hem dünyayı hem kendini keşfeder. Sorunları fark etme, kendi gücü ve sorun çözme davranışı, kendini keşfetme ve yatıştırma, özdeşimler ve kimlik gelişimi vb. tüm bu yaşantıları oyun etkinliği içerisinde deneyimler. Oyun, çocuğun iç ve dış dünyası arasında bir köprüdür ve dönemsel çatışmalarını bu şekilde çözümler. Sağlıklı ilişki kurma ve sosyalleşme, yaşamın kuralları, özdeşimler, ödül ve ceza sistemi, hayatın döngüsü oyun içerisinde işlenir ve öğrenilir. Kısaca, oyun ciddi bir iştir”.

Bilgisayar oyunlarına baktığımızda ise bu oyunların niteliği, süresi ve içeriğinin önem kazandığını aktaran İşiten, ailelere şu tavsiyelerde bulunuyor: “İnternetin evin açık kapısı olduğunu fark etmeniz, evin kapısından kimleri içeri alıyorsanız internette de aynı seçiciliği yapmanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Oyunun içeriği ve çocuğunuza ne kazandıracağını değerlendirmeniz gerekir. Kendinize ‘Benim çocuğum bunu oynadığında ne öğrenip ne kazanacak?’ diye sormanız yeterli. Unutmayın; burada kural koyucu sizsiniz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
İrtibat
Navigasyon