Reklam
Reklam
İstanbul İnternet Kafecileri Esnaf Oda Başkanlığı

Sayın Metin KÜLÜNK’ e Esnafımızın Sorunlarını Anlattık

Sayın Metin KÜLÜNK’ e esnafımızın sorunlarını anlattık. Bize vakit ayırıp derdimizi dinlediği için teşekkür ediyoruz

GÜNDEM:
1- RUHSAT ALIMLARINDA TÜM BELEDİYELERİN YÖNETMELİK ÇERÇEVESİNDE EŞİT ŞARTLARDA UYGULAMA YAPMASI.
2-PLAYSTATION SALONLARINDA EĞLENCE VERGİSİNİN KALDIRILMASI.
3-DENETİMLERDE ESNAFIMIZA DAHA HOŞGÖRÜLÜ VE EŞİT ŞARTLARDA DAVRANILMASI.
4-KAFELERİMİZİN İSTANBUL GENELİNDE SAAT GECE 02:00′ A KADAR AÇIK KALMASI.
5-İSTANBUL GENELİNDE KAFELERİMİZDE SİGARA YASAĞININ TÜM ESNAFIMIZA EŞİT ŞEKİLDE DAVRANILMADIĞI VE BU KONUDA GEREKLİ HASSASİYETİN GÖSTERİLMESİ.
6-E-SPORA GEÇİŞTE ESNAFIMIZIN MADDİ ANLAMDA SIKINTILAR YASADIĞI VE DEVLETİMİZDEN KREDİ KONUSUNDA ESNAFIMIZA DESTEK VERİLMESİ.
7- İNTERNET KAFE MESLEĞİNİ İCRA EDEN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN’DE KOSGEB’İN KREDİ KONUSUNDA BİZLERE DESTEK VERMESİ.
8-RUHSATSIZ ÇALIŞAN İNTERNET KAFE-PLAYSTATİON VE BİLARDO SALONLARI İÇİN DAHA SIK DENETİMLERİN YAPILMASI KAYMAKAMLIK VE BELEDİYELERİN DAHA KORDİNELİ BİR BİÇİMDE OLMALARI.
9-BEKÇİLERİN KAFELERİMİZDE DENETİM YAPMASINDAN DUYDUĞUMUZ RAHATSIZLIĞI BELİRTTİK VE CANLI YAYINDA TELEFON BAĞLANTISI YAPARAK BEKÇİLERİN HİÇBİR ŞEKİLDE KAFELERİMİZDE DENETİM YAPMA YETKİSİ OLMADIĞI BİLGİSİNİ BİZLERLE PAYLAŞILDI.
10- İMAJIMIZI DÜZELTMEK ADINA KAFELERİMİZDE MİNİ KÜTÜPHANELER KURULMASI.
11- BİLGİSAYAR LABORATUVARI OLMAYAN VEYA YETERSİZ OLAN OKULLARDA İLÇELER BAZINDA SABAH SAATLERİNDE 1 SAAT BOYUNCA KAFELERİMİZDE ÖĞRETMENLER EŞLİĞİNDE DERS VERİLMESİ VE BÖYLELİKLE AİLELERE İNTERNET KAFELERİN NE KADAR FAYDALI OLDUĞUNU, MEDYADA ANLATILAN GİBİ OLMADIĞINI BU KONUDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE ÇALIŞMAYA HAZIR OLDUĞUMUZ BİLGİSİNİ VERDİK.
İNTERNET KAFELERİN EVLERDEN DAHA GÜVENLİ OLDUĞU KONUSUNDA BİLGİ VERDİK
GEREKÇESİ: (Güvenlik amacıyla işyerlerinin giriş ve çıkışlarını görecek şekilde yüksek çözünürlüklü (en az 3 mega piksel) ve “IR” (gece görüşlü) kamera kayıt sistemi kurulur. Bu sistem aracılığıyla elde edilen kayıtlar doksan gün süreyle saklanır.
İnternet toplu kullanım sağlayıcılar, konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak amacıyla içerik filtreleme sisteminin yanı sıra, ilave tedbir olarak güvenli internet hizmeti de kullanarak çocuklarımıza daha güvenli ortam hazırlar) umarım bu çalışmalardan sonuç alırız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
İrtibat
Navigasyon